​5+1 důvod proč doporučujeme krmiva Artemis

Žít zdravým životním stylem není dnes záležitostí týkající se pouze nás lidí. Uvědomělost jde ruku v ruce s pokrokem a tak stále více dbáme na kvalitu života našich čtyřnohých přátel. Výrobci psích krmiv se těmto potřebám přizpůsobují a my nyní můžeme zakoupit i speciální druh krmiva, kterému se říká „holistické“. Ovšem není všechno zlato, co se třpytí a proto uvádíme 5+1 důvod, proč doporučujeme právě holistické krmivo značky Artemis.
 
 
Holistická krmiva jsou krmiva, jejichž složky odpovídají principům celostního přístupu k výživě zvířat. Tato krmiva se oproti jiným druhům krmiv liší zejména svým složením – měla by obsahovat minimum dráždivých obilovin a více ovoce, pořádnou dávku čerstvého masa a samozřejmě i nezbytné vitaminy a minerály. Že jsou taková krmiva i mezi prémiovými a superprémiovými? Ano, ovšem holistická krmiva zpravidla nabízí ještě něco navíc: užité suroviny v biokvalitě - bez pesticidů, hormonů a jiných chemických přísad.

Co to bylo o tom zlatě…?

Rozdělení krmiv na holistická, superprémiová, prémiová či jiná nepodléhá žádným legislativním normám. Toto označení si tvoří samotní výrobci, kteří se snaží zavděčit svým spotřebitelům a následně pak zvednout objem svého prodeje. Proto, ať by krmivo neslo jakkoli vznosné označení, při jeho výběru se vždy dívejte na seznam použitých ingrediencí – což platí i v případě holistických krmiv. Čas věnovaný studiu džungle užitých surovin vám ovšem rychle zkrátí hodnocení nezávislých recenzentů nebo doporučení specializovaného obchodu. Tady je to naše.

Proč doporučujeme holistická krmiva značky Artemis

1) Vysoký obsah sušeného masa

​​​Pes je od přírody masožravec a čím více kvalitního masa ve své potravě má, tím lépe. Krmivo s vysokým obsahem masa má přirozeně masovou chuť a nepotřebuje tak ani žádná dochucovadla. Výrobce krmiva značky Artemis na svých stránkách uvádí, že jeho produkty obsahují až 59 g sušeného masa ve 100 g granulí, tedy až 300 g čerstvého masa ve 100 g granulí. Hlavní složku přitom tvoří kombinace až 4 druhů masa: kuřecího, krůtího, lososového a kachního.
 

2) Potravinářská kvalita složek krmiva  

Zpracování surovin v potravinářské kvalitě podléhá jasně daným legislativním normám a přísným kontrolám. Takto upravené potraviny jsou určeny k lidské spotřebě. Jejich kvalita a celý proces zpracování je pečlivě hlídán. Naopak krmiva s obsahem vedlejších produktů živočišného původu nejsou určena pro lidskou spotřebu a podléhají tak zhoršené kvalitě zpracování. To však není případem krmiva Artemis, jehož složky v potravinářské kvalitě jsou a mohou se prokázat svým původem – pochází od pečlivě vybraných dodavatelů, většinou z USA.
 

3) Bez dráždivých obilovin

 Sliny psů neobsahují dostatek enzymu amylázy, který je potřebný k trávení obilovin. Z tohoto důvodu jsou obiloviny pro psy hůře stravitelné a bývají častým důvodem nesnášenlivosti některých krmiv. Potravinám s vysokým obsahem obilovin bychom se tak měli vyhnout raději obloukem. Krmiva značky Artemis neobsahují dráždivé obiloviny jako je kukuřice, pšenice a sója či řepná dužina a nenajdeme v nich ani bílkovinné hydrolyzáty a koncentráty.
 

4) Neobsahuje chemické konzervanty, barviva a dochucovadla

 Tyto látky mohou na zažívání psa působit dráždivě. Užité suroviny jsou v biokvalitě - bez hormonů, antibiotik, pesticidů, zbytků hnojiv, těžkých kovů apod. Naopak, podle zásad holistického přístupu, obsahují krmiva značky Artemis tzv. nutraceutika – přírodní látky plnící roli „léků“, které v organismu působí bez nežádoucích účinků. Jedná se o extrakt ze zeleného čaje, ječný slad, pivovarské kvasinky, L-karnitin, juka schidigera nebo čekanka.
 

5) Neobsahuje genetické modifikované suroviny

 Stále častěji se v médiích objevuje zkratka GMO. Jedná se o označení geneticky modifikovaných organismů (mezi něž můžeme zařadit i složky potravy), které byly uměle upraveny díky pozměnění jejich genetické informace. Je otázkou, zda se takových potravin (nebo přímo organismů) obávat. Krmiva značky Artemis žádné geneticky modifikované suroviny neobsahují a tak je naši čtyřnozí mazlíčci mohou konzumovat bez obav.

5+1 Vysoké hodnocení od nezávislých zahraničních recenzentů

Holistická krmiva značky Artemis každoročně získávají vysoké hodnocení od různých nezávislých zahraničních recenzentů. V roce 2015 se umístila v žebříčku TOP DRY FOODS publikovaném v prestižním americkém kynologickém časopise Whole Dog Journal. Vysoké hodnocení mu udělil i tým nezávislých zahraničních odborníků zabývajících se výživou psů, publikujících na serveru dogfoodanalysis.com. V neposlední řadě pak, výrobce krmiva na svých stránkách uvádí, že krmivo splňuje také nutriční standardy AAFCO, které by kompletní a vyvážená suchá krmiva na americkém a kanadském trhu měla splňovat.


Krmivo značky Artemis samozřejmě není jediným holistickým krmivem. Pokud se o celostní přístup ke stravování svých psích mazlíků zajímáte a chcete pro jejich vitální a plnohodnotný život to nejvhodnější krmivo, kontaktujte nás. S výběrem rádi pomůžeme. 

Nakupovat můžete: Artemis granule pro psy, Artemis granule pro kočky, Artemis konzervy pro psy

3 Komentářů