Co potřebuje pes senior

Psí babičky a dědečkové mají svoje neduhy, nálady a potřeby. Pokud o ně budeme správně pečovat i v pokročilém věku, bude jejich stáří bezbolestné, radostné nebo alespoň snesitelné. Zvláště vhodná strava udržuje starší psy dlouho vitální, aktivní a zdravé. Věnujte pozornost všem aspektům, které mají vliv na udržení psa seniora v dobré kondici.

Velkou roli hraje věk

Z hlediska věku rozlišujeme plemena psů krátkověká, dlouhověká a s průměrnou délkou života. Například oproti německé doze se vysokého věku dožívají například jezevčíci a voříšci. Stejně jako lidé, mají psí senioři problémy s pohybovým aparátem, šedne a řídne jim srst, hůře vidí a slyší, přicházejí postupně o chrup. Chráníme je již tím, že nebudeme seniory vystavovat výkyvům počasí, překrmovat nebo jim nedopřejeme pravidelnou a kvalitní veterinární péči. Můžeme tak předejít řadě nemocí i zdravotních potíží.

Prubířským kamenem je potrava

 
Důležitým pro psa v každém věku je především správné krmení, zajišťující vyvážený přísun kvalitních živin, včetně vitamínů, minerálů, antioxidantů, a dobře zvolené doplňky stravy. Také případnou dietou lze předejít mnohým nemocem kůže, špatné funkci jater, nadváze či alergickým reakcím. Celkové pohyblivosti a ohebnosti kloubů napomůže strava obohacená o chondroitin a glukosamin, přirozený imunitní systém upevňujeme přísunem vitamínů A, C, E. Funkční srdce posílí taurin, chrup a kosti zase dostatečné množství vápníku a fosforu ve stravě. Pokud chcete, aby váš pejsek měl stále krásnou srst a zdravou kůži, vybírejte krmiva s přídavkem lososového oleje.

Speciální krmiva

Plnohodnotná krmiva, která jsou dobře stravitelná, obsahující jen ty nejkvalitnější látky s vysokou výživovou hodnotou, jsou zárukou dobré péče o psího seniora. Pochoutky, vhodné k posilování zdravého chrupu, jsou vyrobeny z čistě přírodních surovin a obohaceny o složky, které zpomalí stárnutí buněk. Krmiva s menším obsahem bílkovin (v nadměrném množství zatíží ledviny) a s vyšším obsahem vlákniny (je ideální pro zrychlení střevních pohybů a napomáhá lepšímu trávení) budou dozajista ideální stravou pro tuto kategorii psů. Na etiketách hledejme označení „senior“, „light“ nebo „lite“, které navíc nezatěžuje urinární ani trávicí trakt.

Šetřit na nesprávných místech se nevyplácí

Krmivo pro psy vyššího věku je vyvinuto tak, aby prospívalo jejich organismu a udržovalo jej v dobrém a únosném stavu. Pes se méně pohybuje a více odpočívá, tím se jeho látková výměna značně zpomaluje. Pečené nebo dušené ryby, rýže, brambor, psyllium, které se využívá proti zácpě, je dostačující a plnohodnotnou potravinovou složkou v jídelníčku psího seniora. Rozdělení denní dávky do tří menších zajišťuje optimální trávení a stálý dostatek energie vašemu zvířecímu kamarádovi. Při výběru by měla zvítězit teze kvality nad kvantitou, protože jak již známe z vlastní zkušenosti, šetřit na zdraví není zcela na místě.
0 Komentářů