Sergeanťs Dual obojek antipar. střední pes 50-60cm

Sergeanťs Dual obojek antipar. střední pes 50-60cm
Výrobce:SERGEANT´S Pet Company
Model:n:23542
Dostupnost:do 2-3 dnů
Cena: 339   Koupit
Sergant´s obojek je antiparazitikum pro léčbu a prevenci napadení blechami a klíšťaty u psů . Blechy jsou usmrceny během 24 hodin po napadení. Účinnost proti napadení blechami a proti napadení klíšťaty po dobu 180 dnů. Použití u štěňat  starších 12 týdnů.

Složení:

Propoxurum 2,16 g, Phenothrinum 720 mg, Pyrodonum 720 mg v 1 obojku (60 cm).

Charakteristika:

Účinné látky se uvolňují z nosiče postupně. Účinnost přípravku trvá 180 dní po otevření obalu. Účinné látky se téměř nevstřebávají do organismu, zůstávají přítomné na povrchu kůže a srsti po dobu několika dnů.

Použití:

Cílové druhy zvířat: psi (středně velká plemena).
Ektoparazitární obojek pro psy, hubí ektoparazity, především blechy (Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis) a klíšťata (Ixodes ricinus, Rhipicephalus Sanguineus, Dermacentor spp, Haemaphysalis spp.) po dobu 180 dní po aplikaci.

Kontraindikace:

Nepoužívejte u štěňat do stáří 12 týdnů.

Nežádoucí účinky:

Ve výjimečných případech se může objevit u ošetřených zvířat nebo u osob přicházejících do kontaktu s ošetřeným zvířetem přecitlivělost k použitým látkám. V těchto případech vyhledejte odbornou lékařskou pomoc a obojek odstraňte. Lze použít u březích a laktujících zvířat.

Upozornění:

V případě výskytu alergie, ihned zvířeti obojek odstraňte a umyjte zvíře tekoucí vodou a jemným mýdlem. U koček zamezte pozření a kontaktu se sliznicí oka. Při zasažení oka a sliznice umyjte proudem vody.
Zabraňte kontaktu přípravku s očima a sliznicemi. Nedovolte dětem hrát si s obojkem. Pokud dojde ke kontaktu obojku s očima, vypláchněte oči ihned velkým množstvím vody.
Lidé se známou přecitlivělostí na pyrethroidy by se měli vyhnout kontaktu s veterinárním léčivým přípravkem. V případě podráždění kůže a/nebo podráždění očí vyhledejte lékařskou pomoc. Přípravek nesmí kontaminovat vodní toky, protože může být nebezpečný pro ryby a další vodní organizmy.

Způsob aplikace:

Rozbalte balení, upravte délku obojku a připevněte obojek psovi okolo krku tak, aby měl obojek vůli 2 prstů a nemohl zvířeti sklouznout přes hlavu. Konec obojku ustřihněte 7 cm za přezkou. Obojek musí být trvale nasazen. V případě vysoké koncentrace výskytu klíšťat ve vašem okolí můžete použít současně dvě varianty antiparazitárního ošetření (např. obojek+koupel v antiparazitním šamponu.). Po připevnění obojku si umyjte ruce. Obojek je odolný proti vodě, účinkuje při pohybu i v klidu.

Pokud se chcete dozvědět více o antiparazitikách doporučujeme přečíst náš článek: Jak správně vybrat antiparazitika pro psa.