Taste of the Wild recenze

10 důvodů proč doporučujeme americká krmiva Taste of the Wild!

Chutě každého z nás jsou rozdílné, stejně jako nároky našeho metabolismu. Jiné potraviny preferujeme my, jiné naši rodiče, děti či přátelé. Stejné je to i se psy. Jsou sice krmiva, která našim zvířecím masožravcům chutnají, co do složení pro ně ale nemusí být nejlepší. Pokud výběr krmiva právě zvažujete, sepsali jsme 10 důvodů, proč by tím skutečně „nej“ mohlo být chutné americké krmivo Taste of the Wild s vůní pravé divočiny.

1) Krmiva Taste of the Wild obsahují jasně definované živočišné bílkoviny 

Při výběru krmiva by nás nejprve mělo zajímat jeho složení. Díky obsahu surovin je možné rozeznat kvalitní krmivo od nekvalitního téměř na první pohled. U toho kvalitního je třeba hledat definované zdroje živočišných bílkovin – tj. druh zvířete, z něhož dehydrované maso či masová moučka pochází. Např. kuře, kanec, losos atd. Krmiva, která se za kvalitní označit nedají, uvádí jinou informaci – „maso a vedlejší produkty živočišného původu“. Toto označení vlastně říká, že původ produktů není možné určit. Krmivo tak může obsahovat zvířecí plíce, sleziny, ledviny, játra, krev, žaludky, střeva nebo jiné přísady, které často podléhají zhoršené kvalitě zpracování.[1]
 
Americká krmiva Taste of the Wild původ masa a masové moučky na svých etiketách jasně deklarují. Obsahují maso z bizona, srnce, kance, jehněte, kachny, křepelky, uzené krůty a aljašského lososa, na kterém si čtyřnozí masožravci nejen výtečně pochutnají, ale které je také zdrojem vysoce stravitelných a výživných bílkovin, potřebných pro zdravý vývoj a plnohodnotný psí život.

2) Jsou hypoalergenní 

Takto bývají označována krmiva bez obilovin. Ve slinách našich čtyřnohých svěřenců není obsažen dostatek enzymu amylázy, který pomáhá k jejich trávení, z toho důvodu jsou obiloviny pro psy hůře stravitelné. Krmiva s vysokým obsahem obilovin tedy nepatří mezi ty nejvhodnější a přítomnost obilovin mezi surovinami by nás naopak měla varovat. Navíc jsou to právě obiloviny, které často zapříčiňují nesnášenlivost určitých potravin. Na druhou stranu, ani o krmivech bez obilovin nemůžeme tvrdit, že nemohou způsobit žádnou alergickou reakci. Pes může být citlivý na některou jinou složku krmiva.[2]
 
Krmiva Taste of the Wild neobsahují žádné obiloviny (pšenici, kukuřici, sóju) – z tohoto pohledu jsou tedy hypoalergenní. Taktéž neobsahují ani žádná umělá dochucovadla či barviva, která mohou dráždit psí zažívání.

3) Proces výroby podléhá nezávislým výstupním kontrolám a splňuje přísné hygienické standardy

 Americký výrobce krmiv Taste of the Wild, společnost Diamond Pet Foods Product, je rodinná firma dbající na vysokou kvalitu svých výrobků. V průběhu zpracování prochází jednotlivé složky krmiva důkladnými testy. Ke zvýšenému stupni ochrany přispívá i striktní rozdělení továren na výrobní zóny, díky čemuž je zpracování syrových materiálů odděleno od hotových výrobků. Podle údajů z Diamond Pet Foods Product provedou kvalifikovaní pracovníci přes 1500 testů ingrediencí krmiv a 11000 testů finálních produktů. Než je hotové krmivo nabídnuto spotřebiteli, projde ještě poslední přísnou kontrolou prováděnou nezávislou a certifikovanou laboratoří.[3]


4) Krmivo vhodné pro štěňata i dospělé psy všech velikostí

 Krmiva Taste of the Wild obsahují granule střední velikosti určené ke konzumaci malými, středními i velkými plemeny. Výrobce těchto krmiv myslel i na štěňata a vytvořil speciální řadu kompletního krmiva pro psy ve vývinu. Chuť pravé divočiny v podobě granulí s vysokým obsahem masa si tak může vychutnat psí mladík, dospělák i stařeček. Granule je možné v případě potřeby zalít teplou vodou, což může vyhovovat zejména malým štěňátkům.
 


5) Krmivo Taste of the Wild naleznete na seznamu TOP DRY FOODS 2015

 Tento seznam každoročně publikuje prestižní americký kynologický časopis Whole Dog Journal a prezentuje v něm své nezávislé doporučení výběru suchých krmiv pro psy. Krmiva, která testu vyhoví, jsou považována za kvalitní a bezpečná. Časopis tím pomáhá široké veřejnosti zorientovat se v rozsáhlé nabídce amerických krmiv. Evropská krmiva do testu zahrnuta nejsou.[4]
 
Krmiva Taste of the Wild od Diamond Pet Foods Product se v seznamu TOP DRY FOODS objevují každoročně.


6) Taste of the Wild recenze - nejlepší hodnocení v nezávislém testu suchých krmiv Dog Food Analysis

 Pod hlavičkou Dog Food Analysis vystupuje tým dobrovolníků, kteří se dlouhodobě zabývají výživou psů. Provádí nezávislé a světově uznávané testy druhů suchých krmiv pro psy, na základě kterých sestavují vlastní žebříček jejich kvality. Ten počínaje rokem 2005 každoročně publikují na serveru dogfoodanalysis.com, jenž v současnosti obsahuje přes 1500 recenzí. Hodnocení krmiv touto organizací se stalo doslova prestižní záležitostí, poněvadž v něm uspěje jen malé procento krmiv.[5]
 
Krmivo Taste of the Wild s kachní (Wetlands) nebo bizoní (High Praire) příchutí získalo v tomto testu nejvyšší známku: 6 hvězd ze 6 možných.  

7) Vyhovuje požadavkům na výživu americké asociace AAFCO

Zkratka AAFCO pochází z anglického The Association of American Feed Control Officials a označuje členskou dobrovolnou asociaci místních, státních a federálních amerických agentur, ze zákona pověřených regulovat prodej a distribuci krmiv nebo veterinárních léčiv.[6] AAFCO svými testy každoročně podrobuje krmiva vyráběná a prodávaná na kanadském a americkém trhu. Sestavuje normy minimálních nutričních standardů, které by kompletní a vyvážená suchá krmiva měla obsahovat a na základě nich tato krmiva hodnotí. Standardy jsou přitom pohyblivé a každý rok se mění.
Aktuální normy AAFCO splňují i krmiva Taste of the Wild, např. ta s vysokým obsahem kachního masa.

 

8) Krmivo s prestižním oceněním od dalších nezávislých recenzentů z celého světa

Krmiva Taste of the Wild nejsou držiteli pouze výše uvedených prestižních hodnocení. Často se umísťují na předních příčkách žebříčků i dalších světově uznávaných testů, publikovaných kynologickými časopisy Dog Food Advisor, Dog Food Scoop, Dog Food Reviews.


9) Nízké náklady na reklamu, vysoký užitek pro psa

Americký výrobce krmiv Diamond Pet Foods Product podle své vlastní prezentace dbá na to, aby jeho prémiová a superprémiová krmiva byla také cenově dostupná, protože každý mazlík si zaslouží to nejlepší. Přispívá k tomu např. sníženými náklady na vlastní reklamu.  


10) Nevíte si rady s dávkováním?

Poslední bod našeho TOP 10 listu je ryze praktický – týká se výpočtu doporučené krmné dávky. Tužku a papír klidně schovejte – počítání není potřeba. Optimální krmnou dávku vypočítal sám výrobce pro každé plemeno tak, aby omezovala příjem kalorií a zároveň zabezpečila správný vývoj psího organismu. Dávkování je uvedeno na etiketě každého balení.
 
Tolik k představení amerického krmiva Taste of the Wild. Pokud s výběrem stále váháte, kontaktujte nás. Rádi vám poradíme a pokusíme se společně vybrat to nejvhodnější krmivo i pro vašeho pejska.


Taste of the Wild ve svých "divokých" recepturách nezapomíná ani na kočky. Aktuálně jsou dostupné na trhu výborné receptury z pečené zvěřiny a uzeného lososa (Rocky Mountain Feline) a granule pro kočky s kombinací pstruha a uzeného lososa (Canyon River Feline).
 
 
Zdroje:
[1] Manipulace s vedlejšími živočišnými produkty, které vznikají při výrobě, distribuci a prodeji potravin a surovin živočišného původu [online], dostupné z: https://www.mevs.cz/wp-content/uploads/2013/02/vzp.pdf
[2] Jak vybrat kvalitní krmivo pro psa? [online], dostupné z: https://www.mujmazlik.cz/jak-vybrat-krmivo
[3] Diamond Pet Food video [online], dostupné z https://www.youtube.com/watch?v=1K8YUiYzTf8  
[4] TOP DRY DOG FOOD 2015 – nezávislý test suchých krmiv pro psy časopisu Whole Dog Journal [online], dostupné z: http://blog.doktorkaromana.cz/2015/01/31/top-dry-dog-food-2015-nezavisly-test-suchych-krmiv-pro-psy-casopisu-whole-dog-journal/
[5] The Dog Food Analysis [online], dostupné z: http://www.dogfoodanalysis.com/
[6] The Association of American Feed Control Officials [online], dostupné z: http://www.aafco.org/


Další zajímavé odkazy a články:
1) „S chutí divočiny“ aneb Poznáváme receptury nejkvalitnějších krmiv Taste of the Wild pro psy i kočky
2) Taste of the Wild aneb lovci v USA i Kanadě krmí štěňata i dospělé psy tím nejlepším. Nyní můžete i vy
13 Komentářů