Entero ZOO detoxikační gel 10g

Kód: 55358
Značka: Entero ZOO
49 Kč
skladem do 24 hodin

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní veterinární detoxikační gel tvořený organickým minerálem a čistou vodou. Jeho aktivní látkou je polymerní organická křemičitá sloučenina s názvem Polymethylsiloxan polyhydrát.

Díky adsorpčním schopnostem je přípravek pro domácí a hospodářská zvířata EnteroZOO schopen vázat na sebe škodlivé látky a toxiny, takzvaně organismus zbaví intoxikace z různých příčin a umožňuje velmi rychle zlepšit stav zvířete.

Mimo toxické látky dokáže EnteroZOO účinně vázat také patogenní baktérie a viry. Díky tomu ve střevech napomáhá růstu normální mikroflóry a s tím spojené obnově střevní imunity zvířete. V neposlední řadě je významným benefitem gelu fakt, že po splnění své funkce je z organismu kompletně vyloučen i s navázanými škodlivinami.

 

Výhody produktu

 • Gel Entero zoo dokáže zmírnit průběh infekčních průjmů, otrav a alergií u psů a koček.
 • Nemá žádnou chuť ani zápach, díky čemuž zpravidla není problém podávat jej pravidelně jakémukoliv zvířeti.
 • Nemá zásadní vedlejší účinky (vzácně se u zvířete může objevit zácpa).
 • Snižuje škodlivé účinky při léčbě antibiotky.
 • Při průchodu zažívacím traktem na sebe gel váže středněmolekulární toxické látky, patogenní bakterie a alergeny a odvádí je z organizmu.
 • Nevstřebává se.

 

Složení produktu

Polyhydrát polymethylsiloxanu – 60 %, voda čištěná – 40 %.

 

Doporučené dávkování

Standardní dávkování podle druhu zvířete a váhy.

(Orientačně je množství takto: 1 kávová lžička = 5 g = 1 sáčku, 1 kávová lžička s kopečkem = 10 g = obsah sáčku, 1 polévková lžíce = 15 g = 1 a 1 sáčku. EnteroZOO se nevstřebává, nemusíte se tedy obávat předávkování při omylem podané větší dávce.)

 • psi a štěňata:

Psi a štěňata do 4 kg užívají cca 1 kávové lžičky 1-3x denně.

Psi do 15 kg užívají cca1 kávovou lžičku 1-3x denně.

Psi od 15 do 50 kg užívají cca1 vrchovatou kávovou lžičku 1-3x denně.

Psi od 50 kg výše užívají cca 1 polévkovou lžíci 1-3x denně.

 • kočky a koťata:

Kočky a koťata do 2kg užívají cca 1 kávové lžičky 1-3x denně.

Kočky od 2 kg užívají cca 1 vrchovatou kávovou lžičku 1-3x denně.

 • králíci, morčata, fretky, nutrie apod.:

cca 1 kávové lžičky 1-3x denně rozmíchat do malého množství napájecí vody nebo podávat rozmíchané v přiměřeném množství vody plastovou stříkačkou do dutiny ústní.

 • křečci, myši, potkani apod.:

cca 1/3 kávové lžičky 1-3x denně rozmíchat do malého množství napájecí vody nebo podávat rozmíchané v přiměřeném množství vody plastovou stříkačkou do dutiny ústní.

 • exotické ptactvo:

cca 1 kávová lžička 1x denně rozmíchat do 1 dcl napájecí vody, každý den připravovat roztok nový.

 • hospodářská zvířata:

Drůbeži se podává 1 polévková lžíce rozmíchaná v 1 l napájecí vody 2x denně.

Prasata a selata, skot a telata, kozy a kůzlata, ovce a jehňata, koně a hříbata užívají 0,5 g přípravku na 1 kg tělesné hmotnosti 3x denně.

V případě otravy nebo v případě pouhého podezření na otravu podejte ihned dvojnásobnou dávku EnteroZOO a urychleně vyhledejte veterinárního lékaře. Poté podávejte dávku gelu po půlhodině, až do zlepšení stavu. EnteroZOO do sebe vstřebá většinu toxických látek a tím zajistíte zvířeti při otravě první pomoc! Je také dobré se pokusit co nejrychleji vyvolat zvracení a pak podání EnteroZOO zopakovat. EnteroZOO lze rozředit ve vodě a podat do tlamy stříkačkou nebo pomocí plastové lahvičky od nápojů. EnteroZOO nelze předávkovat, je vhodné i pro březí samice a mláďata.

Pokud máte ohledně dávkování či použití EnteroZOO dotazy, neváhejte se obrátit veterináře.

 

Doporučené použití

Enterosorbent - EnteroZOO doporučujeme užívat již při prvních příznacích nemoci nebo otravy.

EnteroZOO lze zvířatům podávat různými způsoby: přímo do tlamy, přimíchat do krmiva, dát na pamlsek, rozmíchat v přiměřeném množství vody a podávat plastovou stříkačkou do dutiny ústní, rozmíchat v malém množství vody do napáječky apod.

EnteroZOO můžete aplikovat také na postižená místa kůže zvířete při různých zánětech, ekzémech, alergických projevech, poranění kůže apod. Naneste na postižené místo silnější vrstvičku gelu, která se po zaschnutí odrolí nebo si ji zvíře olíže. V těchto případech doporučujeme současné podávání vnitřně i zevně.

 

Důležitá upozornění

Před použitím tubu dobře protřepejte. Při vytlačování přípravku EnteroZOO z tuby se může objevit malé množství tekutiny. Nepoužívejte, je-li poškozen obal.

 

Balení obsahuje 10 g gelu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní lékárna
Hmotnost: 0.014 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

EnteroZOO slouží k detoxikaci organismu, při průchodu zažívacím traktem na sebe váže středněmolekulární toxické látky, patogenní bakterie a alergeny
a odvádí je z organizmu, nevstřebává se.

Unikátní veterinární detoxikační gel na bázi organického křemíku. Je bez chuti a vůně, zvířata jej obvykle přijímají bez problémů.